Cech Zdunów Polskich na targach BUDMA

W dniach 30.01- 02.02.24 Cech Zdunów Polskich uczestniczył w targach BUDMA 2024.

Tegoroczne targi obfitowały w wydarzenia, ciekawe spotkania i rozmowy.
Na naszym stoisku w Strefie Ognia zaprezentowaliśmy, m.in. zbudowany przez Jana Zaporę piec z lazurowych kafli KAFEL KAR z wkładem kominkowym DEFRO oraz nowatorskim systemem sterowanych elektronicznie grzałek elektrycznych, opracowanym przez Krzysztofa Motela, który można także podłączyć do fotowoltaiki.
Uwagę zwiedzających stoisko Cechu przykuwał piękny chabrowy piec Heritage z kafli szamotowych z ozdobnymi detalami wykonanymi z brązu.

Dzięki udziałowi w tej znanej imprezie wystawienniczej mieliśmy także okazję zaprezentować szerszej grupie odbiorców kuchnię z kafli granitowych z piekarnikiem oraz ściankę grzewczą z ławeczką, podłączone do pieca wolnostojącego Unico, które budowaliśmy podczas niedawnego szkolenia  w Ostrzeszowie.

Jedną z wielu atrakcji była możliwość obserwowania jak nasi Zduni: Mirosław Gniot, Remigiusz Pakuła i Jan Biegański budują tradycyjny piec kaflowy. Podczas czerech kolejnych dni, na oczach wszystkich zwiedzających, powstawał piękny piec z zielonych kafli ozdobnych z kaflarni KORNAK z przeszklonymi żeliwnymi drzwiczkami od firmy HUBOS. A jak widać na zdjęciach, budowa pieca wiąże się nie tylko z ciężką pracą, ale także przynosi wiele radości. 🙂

Pan Paweł Puławski, właściciel firmy HUBOS, która zajmuje się produkcją żeliwnych akcesoriów i osprzętu kominkowego (w tym drzwiczek do kominków, wędzarni, pieców chlebowych) odebrał podczas targów przyznaną przez Cech Zdunów Polskich rekomendację branżową.

Miłym akcentem w trzecim dniu targów było nasze spotkanie z zaprzyjaźnionym Małopolskim Cechem Zdunów i Zawodów Pokrewnych oraz dziennikarzami czasopisma „Świat Kominków”. Podczas spotkania i wspólnej kolacji mogliśmy porozmawiać o sukcesach oraz trudnościach, które dotyczą branży zduńskiej, a także dalszych kierunkach działania.

Kolejną atrakcją oferowaną na stoisku Cechu była możliwość wypróbowania swoich umiejętności w pracy z gliną i kołem garncarskim pod okiem wytrawnego znawcy sztuki garncarskiej Marcina Wudniaka. Kto wie, może udało nam się uchwycić okiem kamery przyszłych mistrzów garncarstwa. 🙂

Stoisko Cechu Zdunów Polskich odwiedziło wielu sympatyków kominków oraz tradycyjnych pieców i kuchni kaflowych, wyrażając swój podziw dla naszych realizacji. Gościem specjalnym była pani Joanna Jabłczyńska – znana aktorka telewizyjna, filmowa i dubbingowa, która ceni sobie tradycyjne rozwiązania i marzy o wybudowaniu własnej kuchni kaflowej. Od siebie dodamy jeszcze, że pani Joanna to po prostu pełna uroku osobistego i przesympatyczna osoba.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania z rozmowy przeprowadzonej przez Starszego Cechu – Jana Zaporę.

Joanna Jabłczyńska - gość specjalny Cechu Zdunów Polskich

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za wizytę na stoisku Cechu i miłe słowa, a naszym Partnerom za nieocenione wsparcie.