Szkolenie dla Członków Cechu Zdunów Polskich w Ostrzeszowie

W dniach 1-3 grudnia 2023, w Ostrzeszowie odbyło się szkolenie połączone z warsztatami.

Na początku grudnia 2023, pan Ireneusz Biadaszkiewicz, działający z ramienia firmy FCB Ceramika, we współpracy z panem Ryszardem Buczkiem zorganizowali w Ostrzeszowie trzydniowe szkolenie połączone z warsztatami dla członków Cechu Zdunów Polskich.

Niezmiernie ucieszyła nas obecność naszych gości honorowych z firm Unirol, Stabica oraz Piecyk.

Chcielibyśmy także złożyć szczególne podziękowania:

• firmom EKO-TERM Konrad Kućmierz i Hubos, które przekazały różne produkty wykorzystane podczas szkolenia oraz
  • naszemu partnerowi firmie Unirol, która dostarczyła piecyk kominkowy.

W kolejnych dniach szkolenia naszymi prelegentami, a jednocześnie instruktorami byli koledzy po fachu;

1. Mistrz Zduństwa i właściciel Pracowni Zduńskiej PIECYKAdam Drelinkiewicz, który przedstawił zagadnienia związane z budową kuchni z kafli granitowych z wbudowanym piekarnikiem.
  2. Mistrz Zduństwa Ryszard Buczek, który uczył nas jak wybudować ściankę grzewczą z ławeczką oraz podłączyć je do pieca wolnostojącego.
  3. Mistrz Zduństwa Marcin Wudniak, który poprowadził warsztaty z tworzenia przedmiotów ceramicznych przy użyciu koła garncarskiego.

W przerwach pomiędzy szkoleniami nie zabrakło także innych atrakcji, a wśród nich zwiedzania ostrzeszowskiej Baszty, wizyty w Fabryce FCB Ceramika, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć piec Hoffmanowski czy też zwiedzania Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów z imponującym dwupaleniskowym kominem w jego centralnej części.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu pana Kamila Piątka, w myśl hasła „Zdun buduje, Zdun gotuje”, uczestnicy szkolenia zostali uraczeni pyszną pizzą upieczoną w naszym piecu chlebowym.

Obowiązkowym punktem programu było rozpalenie po zmroku i zaprezentowanie mieszkańcom Ostrzeszowa naszego słynnego pieca butelkowego, który jak zawsze wzbudzał podziw wszystkich obecnych.

Szkolenie w Ostrzeszowie, stanowiło nie tylko okazję do wymiany doświadczeń i pogłębienia posiadanej wiedzy specjalistycznej, ale służyło także zacieśnianiu relacji koleżeńskich i rozrywce.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejne szkolenie. Śledźcie nasz fanpage, aby dowiedzieć się gdzie i kiedy.