Walne Zgromadzenie Cechu Zdunów Polskich

W dniu 13 kwietnia 2024r. odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Cechu Zdunów Polskich.

Cech Zdunów Polskich - Walne Zgromadzenie 2024

W dniu 13 kwietnia 2024r., w siedzibie Cechu Zdunów Polskich mieszczącej się w budynku Izby Rzemieślniczej w Kaliszu, odbyło się Walne Zgromadzenie sprawozdawcze za rok 2023.

Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor Izby Rzemieślniczej Pan Tadeusz Moczyński, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Izby Pan Adam Warzybok, inni członkowie Izby, przedstawiciele firm rekomendowanych przez CZP oraz przedstawiciele firm wspierających i współpracujących. Walne Zgromadzenie otworzył Starszy Cechu Jan Zapora.

Walne Zgromadzenie członków Cechu odbyło się zgodnie z ustalonym porządkiem. Dodatkowym punktem było wręczenie wyróżnień dla członków angażujących się w działania statutowe cechu. Wyróżnienia otrzymali: Tadeusz Moczyński – dyrektor Izby Rzemieślniczej, Ryszard Buczek, Tomasz Kiszka, Leszek Szykulski, Adam Pustaj, Krzysztof Czerniawski, Patryk Czerniawski, Mirosław Gniot, Remigiusz Pakuła, Konrad Tondera.

Spośród wielu zabranych głosów oraz dyskusji nad przyszłością zduństwa chcielibyśmy przytoczyć końcowy głos V-ce Przewodniczącego Rady Nadzorczej Izby Rzemieślniczej w Kaliszu – pana Adama Warzyboka.

„ …. jestem pod wielkim wrażeniem waszego Walnego Zgromadzenia – rzeczowe, konkretne, merytoryczne. Naprawdę, w imieniu nieobecnego tutaj przewodniczącego Rady Nadzorczej jak i Prezesa Zarządu, gratuluję – serdecznie gratuluję. Urzekło mnie, jak wszedłem na tę salę, zobaczyłem że wy wszyscy jesteście równi. Nie, że któryś jest lepiej ubrany i chce swoim lepszym bądź bardziej eleganckim ubraniem podkreślić swoją osobę czy wartość. Wy jesteście równi poprzez swoje jednolite stroje i wy jesteście jedynymi, jesteśmy bardzo dumni, że mamy was u siebie, a my, jako Izba też jesteśmy jedynymi w Polsce, że mamy u siebie Cech Zdunów Polskich. Także jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie ……..”

Wielu członków Cechu przyjechało wraz z małżonkami, które podczas obrad Walnego zgromadzenia zwiedzały przepiękny Kalisz, który jest najstarszym miastem w Polsce.

Po WZ udaliśmy się do usytuowanego w Centrum Miasta Hotelu Europa, w którym odbyła się uroczysta kolacja. Oprawę muzyczną, która wielu z nas poderwała do tańca, zapewnił znamienity DJ. Niespodzianką wieczoru było także rozlosowanie wśród członków Cechu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmy rekomendowane i współpracujące;

• Unico – palenisko ogrodowe.
  • Defro Home – 2 x palenisko ogrodowe.
  • Ceramika Kornak – pozłacany kot kaflowy.
  • Kafel Kar – miniaturowy kominek kaflowy w kolorze turkusowym.
  • Poujoulat – 2x bon po o wartości 500 zł i 1x bon o wartości 1000 zł na zakupy w Poujoulat.
  • Piecyk Adam Drelinkiewicz – Anemometr i Termometr laserowy wysokotemperaturowy VoltCraft.
  • Fenixus – 2x bon o wartości 300zł do sklepu Castorama.
  • Hubos – żeliwny kociołek wolnostojący.
  • Świat Kominków – bon o wartości 3000 zł na reklamę w czasopiśmie Świat Kominków.

Polecamy także relację z WZ Cechu Zdunów Polskich na naszej stronie Facebook.